Onnenpyörä Onnenpyörä
Hyvänmielen medioita Hyvänmielen medioita
yksinäiset hetket yksinäiset hetket
vituttaa kun käy näin vituttaa kun käy näin
Puistorunkkari Puistorunkkari
Tuore salsa ja tacolauantai Tuore salsa ja tacolauantai
Charnel Winds - Desert Nosism Charnel Winds - Desert Nosism
sad pepe is bad sad pepe is bad
Aa.. aaaAAAAAA!!!! Aa.. aaaAAAAAA!!!!
Pallivaha Pallivaha
käytävä paskalla käytävä paskalla
Sushi joo Sushi joo
paw paw ja ota siitä paw paw :3 paw paw ja ota siitä paw paw :3
sprödö olli2 sprödö olli2
Kikkelityttö Kikkelityttö
dolan ja hitler dolan ja hitler
Ihana nainen Ihana nainen
Ihana nainen Ihana nainen
Yksinäiset vuoret 3/4 Yksinäiset vuoret 3/4
Ettei vaan unohtus Ettei vaan unohtus
Se pieni ero Se pieni ero
ihana nainen ihana nainen
Miesten muotia Miesten muotia
Luolastolaisen oma aika Luolastolaisen oma aika
 527 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.24 MB, 1 tiedosto, 07.08.2024 12:07:45
[ + 5 | ]

Ahmed-sähkösopimus

[72400] [tiedosto.jpg] [0.24 MB] [1019x758] [] []
tiedosto.jpg

07.08.2024 12:24:41
#639927 [+-] Piilota Suosittele

Tota tapahtuu kun unohtaa maksaa sähkölaskut. Sitä vaan ihmettelen, kun yleensä sossu noi maksaa. Vai onko saanu häädön muttei kämpästä ole vieläkään muutettu jolloin sähköt lähtee? Tosin jos on joku woltti kyseessä ni sit kyl pitää maksaa sähköt ite

07.08.2024 16:11:07
#639948 [+3] Piilota Suosittele

Voihan se olla että Mohamedi on lähtenyt kämpästä ja sähkösoppari on poikkastu, sitten on vuokrayhtiön tarkastaja tullut ja todennut "Hyi helev... Täytyy tilata otsonointi, tuholaistorjunta ja pintakorjaukset joka paikkaan, ennenkuin tämän voi vuokrata eteenpäin".

Tämä siis yksi vaihtoehto, mitä olen nähnyt.

Aikanaan kaupungin vuokratalossa, samassa rapussa kuolla kupsahti papparainen joka ehti haista 2 viikkoa ennen löytymistään, no asuntoon meni joku tehosiivous porukka joka otti tuolla tavalla virrat laitteisiinsa.

Sama talo / rappu, asui kerran alle 30 v manne jätkä noin 2-3kk ja pisti kämpän remppaan, sähkölaskukin kai maksamatta, joten siivous & korjaus porukka otti myös samalla lailla virrat laitteisiinsa.

07.08.2024 18:30:07
#639977 [+-] Piilota Suosittele

Vois jotain tollasta harkita itekkin! Tää vitun kesä on taas tuplannu laskut kun pakko olla iv-kone päällä 24/7 että voi edes jotenki elää kämpässä.

[ 5 viestiä | ]