Petteri Järvinen Petteri Järvinen
Hyvästi rotta Hyvästi rotta
Elmon pyörä Elmon pyörä
En y,,ärrä En y,,ärrä
käpytikka käpytikka
Luolastoja Luolastoja
lammas lammas
turri2 turri2
Röh röh Röh röh
robocop robocop
kun katsoo lasien läpi kun katsoo lasien läpi
yön raineri ^^ yön raineri ^^
Kun maailmankaikkeus avautuu Kun maailmankaikkeus avautuu
teemme pakollisen estääksemme suomen nato jäsenyyden teemme pakollisen estääksemme suomen nato jäsenyyden
Elon osti twitterin. Vasemmisto itkee älykkäästi. Elon osti twitterin. Vasemmisto itkee älykkäästi.
Viimeinen kuva.. Viimeinen kuva..
15 vuotta 15 vuotta
Putin & co Putin & co
morjensta morjensta
igana nainen igana nainen
Parisuhderiidat Parisuhderiidat
run forest! runn!!! run forest! runn!!!
Hyvät hinkit Hyvät hinkit
makkara makkara
 671 näyttökertaa, 5 viestiä, 13.63 MB, 1 tiedosto, 23.05.2024 02:34:08
[ + 5 | ]
👑 Katsotuin 23.05.2024.

Nikketöity maa, etelä afrikka on samalla viellä

[70724] [Snaptik.app_7369420425719221547.mp4] [13.63 MB] [576x1024] [59.39s] [] []

zimbabwe

 · 

itsenäistyminen

23.05.2024 04:32:32
#622485 [+7] Piilota Suosittele

Neekerit: "Ungala, me ajaa valkoinen paholaine pois ja tappa valkoinen väki joka jäi, nyt me olla rikkaita loppuelämä".

Neekerit hetken päästä: "Bungala bungala! Miksi pelto ei kasva vilja vaikka me tuijotta sitä vihaisesti ja tuhota pelto vihollinen traktori polttamalla se? Ei meillä enää ole valkoisia paholaisia tapettaviksi?"

Neekerit muutaman vuoden päästä: "Ukka*Pukka! YK lähetä raha, lähetä riisi ja vilja, valkoinen paholaine jätti meidät kuolemaan nälkään!"

Neekerit vuosien päästä: "KIGALIKINGALI! Valkoinen paholainen tule takaisin ja poista pahan silmän taika, me kuolla nälkä koko ajan, eikä meillä palkka enä edes 1/25-osa siitä mitä valkoinen paholaine meille maksoi".

Zimbabwe on malli esimerkki kuinka afrikan vilja-aittana tunnettu maa muuttui alle 30 vuodessa korruptoituneiden idiootti rosvojen (neekereiden) käsissä 231miljoonan % hyperinflaatiosta ja 80-95% työttömyydestä kärsiväksi kehitysmaaksi.

Ilman luonnon varojaan e-afrikka olisi samassa tilassa kun vertaa maan nykyistä taloudellista ja turvallisuus tilannetta esim.-80 luvun vastaaviin.

24.05.2024 07:07:19
#622583 [+2] Piilota Suosittele

Nooh ei muuta ku suomeen loisimaan hyvinvointiyhteiskunnan antimilla harrien kunniavieraina niin mitäs tuota ressaamaan

[ 5 viestiä | ]