Kokki Kokki
Kroirra Kroirra
Joku hullu Joku hullu
­ ­
chicki chicki
KNOCKOUT KNOCKOUT
Infektoitunut kaulaparta Infektoitunut kaulaparta
elämän koulu elämän koulu
Puh-Karhu Puh-Karhu
Pöllömpi juttu Pöllömpi juttu
Hitler nukkuu Hitler nukkuu
Metsämies Tinderissä Metsämies Tinderissä
kuvakommentti kuvakommentti
No legacy allowed No legacy allowed
bileet bileet
Altair-senpai Altair-senpai
Tajunnanvievää kauhua Tajunnanvievää kauhua
testaan vain upotusta testaan vain upotusta
sossutapaus sossutapaus
Eik kammurrettia Eik kammurrettia
Mug shot - varasti sydämeni Mug shot - varasti sydämeni
islannin tiskit islannin tiskit
The bomb has been defused The bomb has been defused
Aku ja avaruuskulttuuri Aku ja avaruuskulttuuri
 534 näyttökertaa, 8 viestiä, 0.3 MB, 1 tiedosto, 07.04.2024 14:26:44
[ + 6 | ]

Tattu tuho tiedossa

[69624] [Taattu_tuho_tiedossa.jpg] [0.3 MB] [1576x1096] [] []
Taattu_tuho_tiedossa.jpg

velkalaiva

 · 

kokoomus

(98)  · 

persut

(245)
07.04.2024 15:21:41
#612765 [+4] Piilota Suosittele

Nuo kuvassa näkyvät kyydistä hyppääjät ovat demareita, jotka ovat ohjanneet laivan tuolle partaalle. Eli nykytilannetta oikein hyvin kuvaava kuva.

07.04.2024 18:12:20
#612811 [+1] Piilota Suosittele

mitäs jos osingot laitettaisiin verolle. selvää tuloahan ne on. silloin ei tarvis koskea vähäosaisten rahaoihin. jos vänkäävät että osingot on ansaittu niin samoin on palkka ja eläkekkin. samoten se 2 firman kikkailu ettei firma maksa veroja ollenkaan.

07.04.2024 19:16:02
#612824 [+2] Piilota Suosittele

>>612811 Pitää ymmärtää että tuet eivät ole vähävaraisten rahoja vaan veronmaksajien. Yhteiskunnassa on päätetty tukea vähävaraista veronmaksajien masseilla.. ilman niitä kikkailevia firmoja sekin määrä saattais olla pienempi.
jos naapurin pertti antais mulle joka aamu vaikka 5€, joska sillä on.. ja jos pertillä alkais meneen heikommin ja sillä ois vara antaa mulle rahaa vain joka toinen päivä; ei se tarkoita että Pertti vie MUN massit. Sama diili yhteiskunnan suhteessa tuen saajaan. En voi alkaa vaatia perttiä elämään niukemmin, että se vois edelleen mulle rahaa jakaa.

[ 8 viestiä | ]