Aurailemassa Aurailemassa
yök yök
Hagrid bunkkerissa Hagrid bunkkerissa
Auto pelien Dark Souls Auto pelien Dark Souls
Sakurai hoitaa Sakurai hoitaa
Oletko koskaan miettinyt...? Oletko koskaan miettinyt...?
vau vau
Marko Vanhanen kävi meripäivil. Marko Vanhanen kävi meripäivil.
Ismo Leikola - Parisuhde Ismo Leikola - Parisuhde
Joskus pitää nauraa itsellekin Joskus pitää nauraa itsellekin
Hot grills :3 *^_^* Hot grills :3 *^_^*
Hellgirl Hellgirl
Tuli tylsää matkalla Tuli tylsää matkalla
Hauska koulupäivä edessä Hauska koulupäivä edessä
Nainen Nainen
Trying To Find A Doctor at an Anti Vaccine Rally Trying To Find A Doctor at an Anti Vaccine Rally
Scout vs Heavy Scout vs Heavy
Kaula parran kauhu Kaula parran kauhu
Naisen kipu synnytyksen aikana Naisen kipu synnytyksen aikana
niilo22 pelaa sania niilo22 pelaa sania
Olen Olen
Ohhoh Ohhoh
Valitsen sinut Valitsen sinut
Uuno Amerikoissa Uuno Amerikoissa
 726 näyttökertaa, 2 viestiä, 0.04 MB, 1 tiedosto, 22.02.2018 02:20:02
[ + 5 | ]

nyt alkaa tapahtuu

[8029] [0.jpg] [0.04 MB] [399x670] [] []
0.jpg

mervi

 · 

mansikat

 · 

matti nykänen

(8)
26.03.2018 18:20:39 | 18:21:44
#41768 [+-] Piilota Suosittele

"Matti "kukkarossa" Nykänen (s. 17. heinäkuuta 1963 Jyväskylässä) on suomalainen tosimies, kansallisfilosofi, esimerkkihenkilö, nimeämätön mäkihypyn kuningas, mallikansalainen ja kiivas alkoholin ja väkivallan vastustaja.
Hän on raivoraitis absolutisti. Matti on periaatteiltaan niin vakaa, ettei hän nauti edes yskänlääkettä sen sisältämän pienen alkoholimäärän vuoksi.
Erään jyväskyläläisen koulun seinällä on Nykäsen päästötodistus, jonka numerot ovat kaikki kymppejä. Peruskoulusta asti Suomen nuorille ollaan opetettu, miten Matti Nykänen on hieno (ja raitis) mies. Hän ei ole ikinä ottanut yhteen poliisin kanssa, eikä hänellä luonnollisesti ole rikosrekisteriäkään. Hän ei myöskään ole koskaan pahoinpidellyt ketään eikä ärsyttänyt ketään niin paljon, että tämä olisi pahoinpidellyt hänet. Matti on myös tunnettu herrasmies.

Matti on valittu jo kuudeksannettatoistakymmentä kertaa peräkkäin ja kolmannettatoistasataa kertaa allekkain Suomen Mensa ry:n yliälymestariksi älyllisten saavutuksiensa vuoksi.
Hyppymenestyksestään huolimatta Matilla on jo vuosikausia ollut aina Matti kukkarossa. Tämä johtuu siitä, että heti uransa lopetettuaan Masa tunnettuna hyväntekijänä jakoi kaikki palkintorahansa Punaiselle Ristille, sotaveteraaneille ja lastenklinikan kummeille.
Suomalaisilla vanhemmilla onkin tapana kehottaa lapsia elämään elämänsä yhtä viisaasti ja hyvin kuin Matti."

[ 2 viestiä | ]