Pari sekuntia onnettomuuden jälkeen Pari sekuntia onnettomuuden jälkeen
Parit slayjerit Parit slayjerit
Jecutti kaikkia Jecutti kaikkia
Videokokoelma Videokokoelma
löysi löysi
Simpsonit Simpsonit
Tacoja (2010) Tacoja (2010)
päriseekö päriseekö
kyllä minä tänne mahdun >:3 kyllä minä tänne mahdun >:3
niilon naapuri niilon naapuri
Mikäs siinä kun kumpikin tykkää Mikäs siinä kun kumpikin tykkää
ameriikan tero ameriikan tero
Demoni Demoni
Kalalla Kalalla
Rammstein Rammstein
Nyt on kiire! Nyt on kiire!
Tuturutu! Elevandipoeg Tuturutu! Elevandipoeg
Suomalainen Suomalainen
Tissit Tissit
Homerin runkut Homerin runkut
Rikkaus II Rikkaus II
:D :D
TampereenTero apustus TampereenTero apustus
Liftarit part 2 Liftarit part 2
 430 näyttökertaa, 3 viestiä, 2.87 MB, 1 tiedosto, 03.03.2024 16:07:54
[ + 0 | ]

matkailu avartaa

[68267] [matkailu_avartaa.png] [2.87 MB] [1955x1528] [] []
matkailu_avartaa.png

matkustus

 · 

intia

(81)  · 

joukkoraiskaus

(8)
03.03.2024 17:16:35
#603055 [+5] Piilota Suosittele

Intia, Iran, Marokko, Tunisia, Egypti,(nykyään jopa) Espanjan kanarian saaret, ranskassa pariisi, belgia & hollanti isoimmat kaupunkien keskustat ja helvetin monet muut paikat ovat yöllä (ja jopa päivällä) vaarallisia länsimaalaisille turisteille, yksin matkustavalle naiselle on olemassa ryöstön kohteeksi joutumisen lisäksi, todennäköisesti joutua raiskatuksi, mahdollisesti tapetuksi jne jne.

Intiaa, Irania, Marokkoa, Tunisiaa ja Egyptiä lukuunottamatta nämä ryöstäjä raiskari tappajat ovat lähes poikkeuksetta "siirtolaisia".

Omalla espanjan reissulla ihmetytti kuinka yhdessä kaupunginosassa päivällä härvää romanian romani kakarat taskuvarkaissa / kerjäämässä, illalla tulee marokon poikien laumat pitämään taloja / puita pystyssä nojailemalla joka nurkalla.

Aamulla-päivällä rannan kävelykadulla ja hiekalla pyörii afrikan kauppias apinat joilta löytyy kaikkea perseestä - perämoottoriin, istu penkillä aamulla n.30min niin 3-5 apinaa tulee kysymään haluatko ostaa pepsiä, spritea, sytkärin, hasaa, feikki puman lenkkarit, nahkavyön jne.

Illalla - yöllä rantakadun täyttää afrikan bodari apinat jotka vain mölyää valtaamillaan penkeillä, toki sieltäkin porukasta saattaa fillaroida luokse kauppias apina kysymään tarvitsetko kukkaa tai hasaa, mutta todellinen sirkusnäytös alkaa jos paikalle (illalla-yöllä) eksyy vaaleaihoinen +10 - alle 80 vuotias blondi, seurassa tai ilman seuraa, sata saatanan apinaa unohtaa viimeisetkin järjen rippeensä ja syöksyy tekemään lähempää tuttavuutta kyseisen olennon kanssa joka johtaa pieneen kaaokseen kun sata apinaa rupeaa keskenään riitelemään saaliista, onneksi möly ja apinoiden läsnäolo on tuonut lähistölle johonkin pimeän varjoon pari - lauman santarmeja nauttimaan yöstä ja tarpeen niin vaatiessa säntäämään ojentamaan apinalaumaa.

03.03.2024 18:29:42
#603061 [+4] Piilota Suosittele

>>603055 Tuo trendi on vain levinnyt vähän muuallekkin eurooppaan.
Ruotsissakin taitaa vastaavaa ongelmaa jo olla pienessä mittakaavassa.

Rehellisyyden nimissä tunteeko suomessakaan pääkaupunkiseudun ostareilla
yksinäinen nainen varsinaisesti turvallisuuden tunnetta päiväsaikaankaan ?

03.03.2024 21:47:18
#603137 [+2] Piilota Suosittele

>>603061
No suomessakin on esim.helsingissä, vantaalla, lahdessa, turussa ja vaasassa paikkoja / alueita joihin ei mielellään halua yksin edes mennä väärään vuorokauden aikaan tai edes ollenkaan.

Tosin suomessa uhka tulee tumman"nuoriso"jengin lisäksi sekakäyttäjä nistien arvaamattomasta käytöksestä, mutta naisella riski joutua rikoksen uhriksi taitaa olla korkeampi kuin miehellä esim.itä-helsingissä / vantaalla, kun taas lahdessa viikonloppu iltana keskustassa miehellä on korkea riski joutua rikoksen uhriksi, turussa taas tietyillä alueilla pelkästään pienikin merkki arvo omaisuudesta nostaa riskiä joutua monirikoksen uhriksi, vaasassa väärä aika ja paikka tekee sen että on luuria, lompakkoa ja koruja köyhempi, ehkä vain muutaman mustelman rikkaampi...

[ 3 viestiä | ]