hyvä trikki hyvä trikki
Walakin ded 2 Walakin ded 2
Nälkä Nälkä
Kermainen läskisoossi Kermainen läskisoossi
rubikin kuutio rubikin kuutio
Cute asf Cute asf
Mmmm... homemade Mmmm... homemade
Kinkku pekoni valkosipuli ja pikku pala salamia Kinkku pekoni valkosipuli ja pikku pala salamia
CyberPunk Luolasto - Tilanne kadulla CyberPunk Luolasto - Tilanne kadulla
Kisse ratsastaa hauenleualla Kisse ratsastaa hauenleualla
Hevonen joka toiselle kuoppaa kaivaa Hevonen joka toiselle kuoppaa kaivaa
Pihvi Pihvi
nigga stole my bike nigga stole my bike
Aled Jones Aled Jones
nyt kävi hassusti :3 nyt kävi hassusti :3
Haista paska Haista paska
Kesäasunto Kesäasunto
O-ou O-ou
bambin jälkipyykki bambin jälkipyykki
voi pillu voi pillu
Naurunappulan vappulehti 2017 Naurunappulan vappulehti 2017
Punapää Punapää
grumpy grumpy
Apustus Apustus
 620 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.19 MB, 1 tiedosto, 09.02.2022 21:26:47
[ + 9 - | ]

Taposta taas.

[61584] [20220209_202616.jpg] [0.19 MB] [1000x1000] [] []
20220209_202616.jpg

10.02.2022 02:12:53
#546679 [+6] Piilota Suosittele

Kumma juttu ettei jo -70 luvulla saapuneet chileläiset pakolaiset tunteneet suomessa tarvetta "jengiytyä".
Kumma juttu ettei -80 luvulla saapuneet vietnamilaiset pakolaiset tunteneet suomessa tarvetta "jengiytyä".
Eivätkä ne -90 luvulla saapuneet balkanin alueen pakolaisetkaan ole "jengiytyneet" rasismin, syrjimisen ym vastaavien syiden takia täällä.
Eivätkä tänne töiden / opiskelun takia saapuneet thaimaalaiset, kiinalaiset, venäläiset, virolaiset, saksalaiset, britit ja espanjalaiset ole myöskään muodostaneet "katu" tai "nuoriso"jengejä.
Mutta sitten on väki joka kuulemma on sotaa ja levottomuuksia paossa täällä suomessa jo yli 30-vuoden ajan, kun kotimaat on vieläkin vaarallisia eikä heitä kuulemma voi sinne palauttaa (mutta he voivat siellä lomailla viikkoja vuosittain) koska vahvat siteet suomeen (eivät osaa juurikaan suomea ja siteet ovat lähinnä naapurustossa asuvat maanmiehet tai suomalainen ex-pano/avo-puoliso +1-4 lasta joihin lähestymiskielto päällä).
Joten on se mysteeri kuinka ja ketkä päätyvät näihin "suomalaisiin" katu & nuoriso jengeihin.

10.02.2022 02:22:09
#546683 [+-] Piilota Suosittele

voi kiitos vihervassarit. nyt mummot ja vaarit ei uskalla mennä ulos. no vihervassari muijat saa sitten haluamaansa mokka kikkeliä.

[ 5 viestiä | ]