Danny ja sekopää Danny ja sekopää
Suklaata Suklaata
Tissit Tissit
Lävistyksiä Lävistyksiä
Yhteiset puuhat Yhteiset puuhat
Lvl 99 rölläys Lvl 99 rölläys
Kohta saa viinaa kotiin Kohta saa viinaa kotiin
Kunnon makuyhdistelmä Kunnon makuyhdistelmä
Rentoa oleskelua Rentoa oleskelua
Olutta Olutta
Otti oluen Otti oluen
Royal Fusion keittopizza Royal Fusion keittopizza
Palestine will be free ✊ Palestine will be free ✊
Laita han sako, juu ar veri huker pipol, juu kou vairal Laita han sako, juu ar veri huker pipol, juu kou vairal
Oma vika Oma vika
Ihana nainen Ihana nainen
Ozzy ja vähemmistön suojelu Ozzy ja vähemmistön suojelu
spandex rekt spandex rekt
Huulikoru Huulikoru
pikku remppaa pikku remppaa
Komiat pärjää aina Komiat pärjää aina
Aika kädetön ja jalaton tapaus Aika kädetön ja jalaton tapaus
Luolastolainen puuhailee Luolastolainen puuhailee
Tein ite ja säästin 😂 Tein ite ja säästin 😂
 898 näyttökertaa, 6 viestiä, 1.96 MB, 1 tiedosto, 07.01.2022 16:49:12
[ + 10 | ]
👑 Plussatuin 07.01.2022.

Uskomatonta!!

[60406] [tiedosto.mp4] [1.96 MB] [576x1024] [] []

07.01.2022 17:57:44
#537119 [+2] Piilota Suosittele

Pohjanmaalla Bemarissa ei tarvitse valoja tai rekisterikilpiäkään.

Joskus oli itsellä juuri ulkomailta tuotu kesä-Bemari (kutoskoneella tietenkin) ja oltiin viikon reissulla Pohjanmaalla pyörimässä. Alavudella tuli juuri käännyttyä isolle tielle, kun poliisimaija tuli aurinkoisena päivänä vastaan.

En tietenkään ollut muistanut laittaa valoja päälle (koska Euroopasta tuotu vehje eikä valoautomatiikkaa) ja vasta jossain vaiheessa viikkoa tajusin, että aurinkoisina päivinä tuulilasin yläreunassa oli tummentuva heijastussuoja, jonka takaa "tarrakilpi" ei näkynyt ollenkaan. Poliisia ei asia kiinnostanut, ABC oli tärkeämpi asia kuin Bemari ilman valoja tai kilpiä.

Niin ja mahtavahan sillä Bemmillä oli ajella. Yötä päivää porukka väisti E8 -tietä ajaessa pientareen puolelle, kun Bemari tulee taakse. Ja ne valot... pimeällä ne muisti sitten jo laittaa päälle, mutta toisella puolella näyttivät ylhäälle taivaille ja toisella puolella alas auton nokan eteen.

Vilkku... no... se taisi kyllä toimia. Jotkut tuning-vilkut siinä tosin oli edesssä ja takana, mutta menivät katsastuksesta läpi.

08.01.2022 03:52:09
#537269 [+-] Piilota Suosittele

>>537265
Hieno paikka, hieno.

E8 tuossa tapauksessa oli Kristiinankaupunki-Närpiö -välistä väylää ja osittain toki paahdettiin Teuvan, Kauhajoen, Karijoen ja Isojoen alueilla myös.

[ 6 viestiä | ]