Annetaan fregatti Annetaan fregatti
Spurdot Tapaa Jumal-Velhon :DD Spurdot Tapaa Jumal-Velhon :DD
Terveempi ajattelutapa Terveempi ajattelutapa
Hapsi_n tiistaijumppa Hapsi_n tiistaijumppa
Kaikki meni juuri niin kuin tarkoitin Kaikki meni juuri niin kuin tarkoitin
Jos vehkeet ei toimi Jos vehkeet ei toimi
Sekalaisia Sekalaisia
Halutaan ostaa fregatti Halutaan ostaa fregatti
Kinkunpoistopalvelu Kinkunpoistopalvelu
Itämeren mafia Itämeren mafia
Työmiähen saaliz Työmiähen saaliz
Natsisika Natsisika
Koriste-esine Koriste-esine
Spurdon Puutarha Spurdon Puutarha
Seppo on äijä Seppo on äijä
no one expects the spanish inquisition no one expects the spanish inquisition
Viileä tarina velisein Viileä tarina velisein
Perät Perät
Perussuomalainen Perussuomalainen
Kasvissyöjät syö kasviksia, lihansyöjät syö kasvissyöjiä Kasvissyöjät syö kasviksia, lihansyöjät syö kasvissyöjiä
Uutiset vähissä Uutiset vähissä
Vihainen isä 1-5 (garlbarks) Vihainen isä 1-5 (garlbarks)
Spin that chair Spin that chair
TIR TIR
 806 näyttökertaa, 4 viestiä, 7.96 MB, 1 tiedosto, 22.11.2020 20:35:47
[ + 7 - | ]

Tekopyhän määritelmä

[49662] [tekopyhyys.mp4] [7.96 MB] [853x480] [] []

tekopyhä

 · 

ruotsi

(146)  · 

haastattelu

(47)  · 

maahanmuutto

(85)  · 

neekeri

(1343)
22.11.2020 21:05:55
#412032 [+1] Piilota Suosittele

>>412022 Kyse ei olekaan siitä, vaan tekopyhyydestä. Kovasti noihin aikoihin (video on noin viisivuotias) puheissa oltiin sitä mieltä, että auttamishalua löytyy yllinkyllin. Sitten kun olisi pitänyt itse osallistua auttamiseen, oli se sitten majoitusta, kustannuksiin osallistumista, vapaaehtoistyötä tai mitä tahansa, niin yllättäen sen pitikin olla joku muu, jonka pitäisi auttaa, mutta moisen sivuseikan ei saa antaa haitata, vaan kaikki tänne pohjolaan vaan. Meillä on tilaa ja auttajia (tilaa on muilla, ja toiset auttakoon)

22.11.2020 21:46:42
#412060 [+-] Piilota Suosittele

>>412032
Juu ymmärsin kyllä ja ymmärsin jo viisi vuotta sitten. Mulla on ollut aina näkemys asiasta se, että valtio hoitaa pakolaisiin ja turviksiin liittyen asian ja minä osallistun siihen korkeintaan veroja maksamalla. Sellaista pakolaista tai turvapaikanhakijaa ei maahan tule, että kotiini laskisin.

23.11.2020 00:39:52
#412103 [+1] Piilota Suosittele

>>412060 Keskimäärin ihmisillä ei olekaan ongelmaa sen kanssa, että turvapaikkaa vailla olevat sellaisen myös saavat ja eteenpäin autetaan. Sillä ei ole mitään tekemistä asian kanssa.

[ 4 viestiä | ]