Kova äijä Kova äijä
Sammakot Sammakot
It fuken WIMDY It fuken WIMDY
Luukku 10. Luukku 10.
Reetta ja analyysi Reetta ja analyysi
Musti ja mustat Musti ja mustat
Ei tolla kyllä kuuhun mennä Ei tolla kyllä kuuhun mennä
Vittulaulujouluvittukakkonenjonilaulaa Vittulaulujouluvittukakkonenjonilaulaa
Semmosta taas Semmosta taas
>vegeburgeri :D >vegeburgeri :D
Resident Evil 3 Resident Evil 3
Kisakiree karvanen 5evil Kisakiree karvanen 5evil
Lepitauko Lepitauko
En perkule tule sisälle En perkule tule sisälle
Rapsudus Rapsudus
Please don't bully me, Nagatoro Please don't bully me, Nagatoro
Rinne Rinne
Sama suunta Sama suunta
Rehuhousu: Kuva - Alexi Romano @alexiroseproductions Rehuhousu: Kuva - Alexi Romano @alexiroseproductions
taikuutta taikuutta
Suomi-konepistooli Suomi-konepistooli
Sartarin tuli (Jumalkuningas, 1/4) Sartarin tuli (Jumalkuningas, 1/4)
Loppuu se röökaaminen Loppuu se röökaaminen
Värinäkötesti Värinäkötesti
 733 näyttökertaa, 4 viestiä, 7.96 MB, 1 tiedosto, 22.11.2020 20:35:47
[ + 7 - | ]

Tekopyhän määritelmä

[49662] [tekopyhyys.mp4] [7.96 MB] [853x480] [] []

tekopyhä

 · 

ruotsi

(145)  · 

haastattelu

(46)  · 

maahanmuutto

(79)  · 

neekeri

(1287)
22.11.2020 21:05:55
#412032 [+1] Piilota Suosittele

>>412022 Kyse ei olekaan siitä, vaan tekopyhyydestä. Kovasti noihin aikoihin (video on noin viisivuotias) puheissa oltiin sitä mieltä, että auttamishalua löytyy yllinkyllin. Sitten kun olisi pitänyt itse osallistua auttamiseen, oli se sitten majoitusta, kustannuksiin osallistumista, vapaaehtoistyötä tai mitä tahansa, niin yllättäen sen pitikin olla joku muu, jonka pitäisi auttaa, mutta moisen sivuseikan ei saa antaa haitata, vaan kaikki tänne pohjolaan vaan. Meillä on tilaa ja auttajia (tilaa on muilla, ja toiset auttakoon)

22.11.2020 21:46:42
#412060 [+-] Piilota Suosittele

>>412032
Juu ymmärsin kyllä ja ymmärsin jo viisi vuotta sitten. Mulla on ollut aina näkemys asiasta se, että valtio hoitaa pakolaisiin ja turviksiin liittyen asian ja minä osallistun siihen korkeintaan veroja maksamalla. Sellaista pakolaista tai turvapaikanhakijaa ei maahan tule, että kotiini laskisin.

23.11.2020 00:39:52
#412103 [+1] Piilota Suosittele

>>412060 Keskimäärin ihmisillä ei olekaan ongelmaa sen kanssa, että turvapaikkaa vailla olevat sellaisen myös saavat ja eteenpäin autetaan. Sillä ei ole mitään tekemistä asian kanssa.

[ 4 viestiä | ]