haluakko puli kyppsä pivhi? haluakko puli kyppsä pivhi?
perjantai perjantai
Bully Bully
vaavi putoa kosp vaavi putoa kosp
Meidät nähdään! Meidät nähdään!
illonen possu illonen possu
Realfield seikkailee Realfield seikkailee
Pupu Tupuna tapaa Mirrin Pupu Tupuna tapaa Mirrin
Pelastakaa linnut Pelastakaa linnut
Kerrankin telkkarista tulee jotain mielenkiintoista :3 Kerrankin telkkarista tulee jotain mielenkiintoista :3
Tilannekuvaa Hapsen kotoa Tilannekuvaa Hapsen kotoa
ai saatana ai saatana
Oikea sonja Oikea sonja
housu putous kikkei näyy housu putous kikkei näyy
Sushirullan nussimisohjeet Sushirullan nussimisohjeet
Kuvaotokset #33 Kuvaotokset #33
tulkoon jänis... ja jänis tuli osittain... kiitos koiran... tulkoon jänis... ja jänis tuli osittain... kiitos koiran...
Hmm Hmm
Kreivi Virgil vs Paroni Chadé Kreivi Virgil vs Paroni Chadé
puolalainen tuhoamisleiri puolalainen tuhoamisleiri
Eteenpäin, mars! Eteenpäin, mars!
Kissakuvia ja gifejä Kissakuvia ja gifejä
Cynthia Ann Stephanie Lauper Cynthia Ann Stephanie Lauper
odyssES odyssES
 712 näyttökertaa, 18 viestiä, 8.69 MB, 1 tiedosto, 04.11.2020 10:57:46
[ + 3 | ]

Nyt leikataan kynnet >:3

[49201] [0.mp4] [8.69 MB] [406x720] [] []

kynnet

(14)  · 

leikkaus

(40)
06.11.2020 01:43:00
#406805 [+-] Piilota Suosittele

>>406363 Millähän kielellä tämä pitäisi sanoa että jokainen idiootti ymmärtäisi? Kissojen kynsiä ei tarvitse leikata, eikä kissaa tarvitse kylvettää ellei se ole yltäpäältä ravassa tai perse paskassa.

24.11.2021 14:31:08
#520248 [+-] Piilota Suosittele

>>520241

Omat kisset ovat toiminneet juuri noin. Aiemmin kun asuin vielä faijan suojelevan käden alla en myöskään huomannut toista tapaa kissoilla. 4 eri sukupolvea kissoja.

24.11.2021 14:37:58
#520253 [+-] Piilota Suosittele

>>520248
Mulla on myös ollut kissoja oikeastaan aina ja yksi balineesi oli sellainen, jolta piti kynnet leikata. Muuten kasvoivat niin pitkiksi, ettei saanut niitä piiloon ja otti kiinni jopa anturaan.

24.11.2021 15:34:24
#520303 [+-] Piilota Suosittele

>>520278
Balineesi on siamilaisen pitkäkarvainen versio.
Helvetin huomionkipeä ja hienohelma.
Laatikolle ei suostunut menemään, jos siellä oli yksikin kikkare ja kerran baarireissun jälkeen tyynyltä löytyi kikkare.

Aikoinaan meillä oli maine coon ja olen nyt harkinnut sellaisen hankkimista, mutta kasvattajat ovat kusipäitä. Eli eivät myy kissaa, jos eivät tunne ostajaa.

24.11.2021 15:47:39
#520312 [+-] Piilota Suosittele

>>520303

Eivät myy elleivät tunne.
Vastaavaa löytyy ihan jakopalveluistakin. Oltiin toimittassa kouvolassa pikkuiseen k-markettiin juotavaa. Edellä oli pulla-auto, ja kuljettaja näytti merkillä ollaanko tulossa jotta hän jättää ovet aiku. Vastasin, että kyllä. Noh, peruuttelemaan laituriin ja kattoon. Ovi oli laitettu kiinni. Noh, soitin rinkulaa 10 min. Mitään ei tapahtunut. Sitten päätin kävellä etuovesta sisään ja kyselemään miksi takaovia ei aukaista. Sieltä tuli emäntä huuteleen, ettei me koskaan avata tuntemattomille autoille.

Teki mieli sanoa, etten koskaan jakele juomaa tuntemattomiin kauppoihin. Mutta silloin piti hyllyttää tuotteet. En hyllyttänyt. Vastasin, että tässä meni niin kauan aikaa odotellessa oven avausta etten hyllytä ja sillä sipuli. Siitä tuli soitto toki lähettämöön jonka takaisinsoittoon vastasin tällä samaisella tarinalla.

[ 18 viestiä | ]