vitun väyryne vitun väyryne
makuupatja makuupatja
Pojat on poikia Pojat on poikia
kuningas arthur kuningas arthur
Ilta-aput Ilta-aput
tuppurainen neuvoo tuppurainen neuvoo
Etane Etane
Yrittäjyys Yrittäjyys
Ei perkeleen perkele Ei perkeleen perkele
kuvakommentti kuvakommentti
kylmää ilmaa kylmää ilmaa
Paranoidit skitsofreenikot Paranoidit skitsofreenikot
herkullinen nakkipirtelö herkullinen nakkipirtelö
Diskogondola Diskogondola
Etsikää George Jetson Etsikää George Jetson
Etnisyyden vaihto Etnisyyden vaihto
Tuhat Markkanen Tuhat Markkanen
On pakko painaa.. On pakko painaa..
Herras kass Herras kass
vihreä siirtymä vihreä siirtymä
Natalia Fadeeva Natalia Fadeeva
Sannuli VS Annuli Sannuli VS Annuli
Vuan on hyvvee piirakkoo Vuan on hyvvee piirakkoo
kirjoitustaito kirjoitustaito
 647 näyttökertaa, 8 viestiä, 0.12 MB, 1 tiedosto, 20.09.2020 13:54:10
[ + 1 | ]

Ullatus

[47816] [ullatus.jpg] [0.12 MB] [565x800] [] []
ullatus.jpg

pizza

(152)  · 

mamu

(199)  · 

yllätys

(56)  · 

jyväskylä

(7)  · 

kebab

(54)
20.09.2020 14:28:50
#390549 [+-] Piilota Suosittele

Päivän pizza tai kebab 4,00€. Taitaa menu / mainos olla jostain 10-12 vuoden takaa, silloin oli täälläkin paikallisten kebuloiden välillä näitä 5€ kebu tai pizza tarjous taisteluita. Nyt lähes kaikkialla (missä olen käynyt) hinnat lähtee 7€ (pitakebab tai margherita/bolognese pizza) ja normi rullakebu tai (norm.kokoinen)pizza 3-4 täytteellä 8,00-9,00€.

20.09.2020 14:29:07
#390551 [+-] Piilota Suosittele

minua ei haittaa ainakaan yhtää jos joku kiertää veroja myydäkseen ruokaa halvemmalla. vituttaa että sosialistit tekevät kaikesta kallista, jotta voivat verorahoilla ostaa torkkupeittoja

21.09.2020 03:42:06 | 03:43:41
#390803 [+-] Piilota Suosittele

Miksi vitussa on sensuroitu osote ja numerot. Ihan kuin ei pizzeria Rosiefin nimellä löytäis googlesta. Tuolla se on jykylän Kuokkalan keskustassa, Polttolinja 1, jos jotain kiinnostaa ja ei sattunut löytämään. On muuten semmonen paikka, että varmasti on yllätystäyte.

Saman parkkipaikan toisella puolen on Kuokkalan Kebab Pizzeria, joka on jo ehkä keskiluokkaista parempaa settiä tarjoava koju. Ja jos sattuu oleen niin, että onkin sattumalta klo 21 jälkeen liikkeellä niin jälleen saman parkkipaikan kolmannelta reunalta löytyy grilli, josta saa oikeastaan parempaa pizzaa kuin Rosiefista.

En ymmärrä miksi se pulju on vielä pystyssä. Taitaa olla vain kulissi yritys.

[ 8 viestiä | ]