Minimoni Minimoni
metsämies metsämies
Hibbi Spurdo Hibbi Spurdo
Minä otan! :3 Minä otan! :3
Tupakantumppi auton ikkunnasta Tupakantumppi auton ikkunnasta
virgin egg king vs The Crepe Chad (incl. reference) virgin egg king vs The Crepe Chad (incl. reference)
Mit vit Mit vit
Bongo Cat Nambaa Wan Bongo Cat Nambaa Wan
ne näkkee miut relaxoimassa, ne vihhoo ne näkkee miut relaxoimassa, ne vihhoo
No one does push-ups like Gaston No one does push-ups like Gaston
Puu Puu
ROW ROW FIGHT THE POWAH (RAGE FOXX & SLUTTT REMIX) ROW ROW FIGHT THE POWAH (RAGE FOXX & SLUTTT REMIX)
Mun elämä on vähä tällänen Mun elämä on vähä tällänen
Näin ollaan tuhma kissa Näin ollaan tuhma kissa
Karhukaisgeddon Karhukaisgeddon
#honestmistake #honestmistake
50 Shades of J 50 Shades of J
virgin animepäähahmo vs Chad Kung-Fu -leffa virgin animepäähahmo vs Chad Kung-Fu -leffa
Suuteli isäntäänsä :3 Suuteli isäntäänsä :3
olenko vammainen olenko vammainen
guggahadduspurdo :DD guggahadduspurdo :DD
Puisen naisen korukuoro Puisen naisen korukuoro
Jonnet ei muista Tepadj :deniä Jonnet ei muista Tepadj :deniä
Ei Ei
 456 näyttökertaa, 4 viestiä, 0.09 MB, 1 tiedosto, 06.09.2020 13:14:54
[ + 6 - | ]

Ei mee nallekarkit tasan

[47323] [gays-for-islam.jpg] [0.09 MB] [600x953] [] []
gays-for-islam.jpg

gay

(171)  · 

islam

(160)
06.09.2020 21:39:08
#384849 [+-] Piilota Suosittele

>>384558
Niinkuin sanoit, nuo ongelmat ovat Islamilaisissa maissa. Miten Iranilaisen homon tai naisen asiaa auttaa että rääkätään täällä olevia Muslimeita?

06.09.2020 23:00:22
#384912 [+-] Piilota Suosittele

>>384849
Missä puhutaan täällä olevien muslimien rääkkäämisestä?

Siinäkö, että noista maista tänne tulevat tuovat tapoja mukanaan ja liian moni ei halua integroitua uuteen yhteiskuntaan, vaan haluaa pitää vanhat ja pahatkin tavat edelleen.

Juuri tänään uutisissa kerrottiin, kuinka Suomessa pakkoavioliitot ovat lisääntyneet merkittävästi. Lapset/teinit lähetetään vanhempien kotimaihin pakkoavioliittoon. Tässä rääkätään pahasti täällä olevia muslimeita.

Samoin esimerkiksi tyttöjen ympärileikkaus. Varmasti sitä harjoitetaan täälläkin, mutta myös sitä tehdään niin, että lähetetään tyttö vanhempien kotimaihin, jossa tämä barbaarinen ja sairas operaatio tehdään. Jälleen rääkätään täälläkin olevia muslimeita.

Puhumattakaan imaameista, jotka Suomessa ajavat sharia-lakia, kannattavat lesboraiskauksia ja homojen katoilta heittämistä.

Toimintaan, kotouttamiseen/integroimiseen ja barbaaristen tapojen harjoittamiseen täällä (tai keplotellen esim. lasten lähettäminen "kotimaahan") pitää puuttua jyrkemmin, tuomita se ja herättää ns. suvaitsevaiset erityisesti ottamaan nämä asiat esille. Koska tämä vaatii rahaa ja resursseja, tänne pitää vastaanottaa selkeästi vähemmän haastavista maista ihmisiä, jotta yhteiskunta ei ole ongelmissa.

Lisäksi pitää ymmärtää, että ongelmana ovat päättäjät/politiikka/yhteiskunnan toiminta. Se pitää tuomita ja se pitää muuttaa täällä. Vika ei ole henkilössä, joka haluaa paremman talouden yhteiskuntaan tai jopa ilmaista rahaa länsimaassa saamaan - se on ihmisluonne. Vika on päättäjissä, jotka ottavat kykyä ja kapasiteettia enemmän tänne ongelmia hoidettavaksi eivätkä hoida ongelmia. Ja erityisesti silmänsä ummistavissa suvaitsevaisissa, jotka eivät edes tunnusta ongelmia.

07.09.2020 16:58:31
#385140 [+-] Piilota Suosittele

>>384912
Siis tuossahan on kyse muslimien viemisestä muualle rääkättäväksi. Muuten joo, kyllähän ne toisiaankin rääkkää, IMHO ihan riittävästi että siinä tarvittis meidän auttaa.

[ 4 viestiä | ]