Snake? Snake?
oho oho
*tink tink* *tink tink*
kessun kasvatus part.1 kessun kasvatus part.1
"Kaiverrukset ei anna taktista etulyönti asemaa" "Kaiverrukset ei anna taktista etulyönti asemaa"
Bladi wänkä's Bladi wänkä's
Tärinät Tärinät
Slayjer Slayjer
Suomi ja sillee Suomi ja sillee
Mutta kun töissä ei katso pippelityttöjä Mutta kun töissä ei katso pippelityttöjä
On vain kaksi On vain kaksi
Kissaolia Kissaolia
hesburger hesburger
Nahkurin orsilla tavataan Nahkurin orsilla tavataan
Gondola sai pestin juoksijana Gondola sai pestin juoksijana
Oletko koskaan miettinyt...? Oletko koskaan miettinyt...?
Mitä sokeat näkevät? Mitä sokeat näkevät?
Hot grills :3 *^_^* Hot grills :3 *^_^*
like a glove like a glove
Kipu on vain mielikuvitusta Kipu on vain mielikuvitusta
Hieno hetki Hieno hetki
Nappulasta kaksi kuvaa, saa arvata kuka täytti tyhjän ruudun ;3 Nappulasta kaksi kuvaa, saa arvata kuka täytti tyhjän ruudun ;3
Mukaan vaan Mukaan vaan
Jätkät hei nyt ryhtiä tähä hommaa Jätkät hei nyt ryhtiä tähä hommaa
 606 näyttökertaa, 7 viestiä, 3.1 MB, 1 tiedosto, 26.08.2020 17:12:07
[ + 4 | ]

Se olikin vain metku johon tyhäm antifantit meni ;D


26.08.2020 21:58:57
#379893 [+-] Piilota Suosittele

virkavalta ehdottaa sellaisia asioita kuten poistu ajoneuvostasi ja pidä kädet näkyvillä. Mitä teet?

1) tottelet kuuliaisesti ja rauhallisesti, vältät äkkinäisiä liikkeitä
2) pysyt autossa ja annat toisen käden vaeltaa näkymättömissä, mussutat omiasi
3) teet 2) kunnes näet ampuma-aseen, tajuat tilanteen vakavuuden ja siirryt 1)
4) teet 2) vielä aseen nähtyäsikin, käyttäydyt muutenkin kaikin puolin epäilyttävästi

kenen tahansa pitäisi tajuta että vaihtoehto 4 johtaa huonoon päivään kaikille asianomaisille luvattoman suurella todennäköisyydellä.

27.08.2020 00:21:17
#380003 [+1] Piilota Suosittele

>>379940 Blm on kyllä ihan täyttä paskaa. Ja minusta kyllä pitäs rankaista huumeiden käyttäjiä, koska ei kukaan pakota niitä käyttämään. Tämäkin kuoli yliannostukseen jota ei koskaan tulla korjaamaan valtamediassa vaan syy laitetaan muille. Joo polviniska homma on kyllä väärin mutta siihenhän kyseinen henkilö ei kuollu. Sen myönnän et jenkkilässä poliisit kyllä käyttää liikaa voimaa ja liipasinsormi on liian herkkä ja siihen kyllä pitäisi puuttua.

27.08.2020 02:53:53 | 02:54:12
#380066 [+-] Piilota Suosittele

>>380003 Jos käytöstä rankaistaan niin se vaan lisää rikollisuutta ja huume kuolleisuutta. Tässä tietenkin poikkeus koska oli auton ratissa. Siitä tietty rattijuopumus syyte. Jenkeissä varsinkin ihan liian suuret tuomiot huumeista. Sotaa huumeita vastaan ei voi voittaa. Parempi on tehdä siitä laillista ja verottaa. Suomessa oli muuten 50 luvulla esimerkiksi heroiini apteekissa. Kiellettiin loppujen lopuksi YK:n painostuksesta. Ei silloin kuollut yhtään sen enempää ihmisiä yliannostukseen kuin nytkään. Luultavasti vähemmän

[ 7 viestiä | ]