korjattu korjattu
kiista kiista
Koirakuiskaaja Koirakuiskaaja
Viisaampi Antero Viisaampi Antero
kun maskipakko tulee niin rupeatteko käyttämään tämän mallisia? kun maskipakko tulee niin rupeatteko käyttämään tämän mallisia?
Hengi hyvä, gundo gova :-D Hengi hyvä, gundo gova :-D
Afrikan asukkaat Afrikan asukkaat
extra sinappi extra sinappi
Painajainen Painajainen
Multitask wc Multitask wc
appelsiinikone appelsiinikone
colakarhu colakarhu
Ajankohtaista briteissä. Ajankohtaista briteissä.
remontti rieska remontti rieska
tavja ja pevtti tavja ja pevtti
Hunajakauppias Hunajakauppias
Sauna gondola Sauna gondola
sairas ämmä sairas ämmä
Ihan eri asia? Ihan eri asia?
Make driftasi konttilaivalla Make driftasi konttilaivalla
Vihdoin korona on ohi! Vihdoin korona on ohi!
Etuoikeus ympyrä Etuoikeus ympyrä
Owie Owie
Perussuomalainen kertoo totuuden Perussuomalainen kertoo totuuden
 561 näyttökertaa, 4 viestiä, 3.1 MB, 1 tiedosto, 30.04.2020 15:01:16
[ + 1 | ]

Se parempi AK

[42526] [Se parempi AK] [0.00s]

valmet

 · 

suomi

(389)  · 

kivääri

(18)
01.05.2020 02:54:53
#338099 [+-] Piilota Suosittele

Kontiorannassa oli aivan paska RK, oli varmaan ajettu masilla ja pasilla yli. Ei saanu kunnon kasaa tekemälläkään, ampujan pinnikin jäi haaveeks. Lappeenrannan komennuksella pääsin ampumaan usealla RK:lla ja pakko sanoa, että on pirun tarkka ase. Kympin kilpasarjan 150metristä ammuin varaston kätköistä kaivetulla RK:lla ja 95 pojoa. Kaikki kasassa ja kasa kaljatölkin alalla, mutta jäi hitusen alavasemmalle.

01.05.2020 16:56:31
#338232 [+-] Piilota Suosittele

>>338099 Tvälläri "Natsi-Myller" väänti meikän kontiorantalaisesta palautinjousen karan poikki, kun omaani palautin Lahden komennusta varten. Pysyi vissii pyhällä hengellä kasassa ja oishan tuo varmaan kutkuttanu, jos ois laatikon kansi pompannut silmille ammunnoissa. Lahdessa puolestaan sai semmoisen RK:n, jota ei oltu hinkattu puhki ja sillä jopa osuikin johonkin + ei ollut heti ruosteessa, jos vähän vettä ripsi.

01.05.2020 19:38:47
#338259 [+-] Piilota Suosittele

Me pst-jääkärit oltiin sen verran eliittiporukkaa, että meillä oli RK-95-rynkyt. Muiden yksiköiden varusveijareilla oli enimmäkseen noita.

[ 4 viestiä | ]