Turri-Jeesus on Herra Turri-Jeesus on Herra
hiilidioksidi hiilidioksidi
liukasta liukasta
mannet riitelee mannet riitelee
true crime true crime
totta totta
muutama lukko muutama lukko
raju raju
Mitä vittua? Mitä vittua?
Herkkua Herkkua
driftkingz driftkingz
Kiinalaista ruokaa Kiinalaista ruokaa
nagis epic skillz nagis epic skillz
siinä on sen nimi siinä on sen nimi
nuudelipitsa nuudelipitsa
vihreä siirtymä vihreä siirtymä
kissa kissa
kassi kassi
Hi, my name is Piglet and this is Jackass! Hi, my name is Piglet and this is Jackass!
synnyit ihan ok aikaan synnyit ihan ok aikaan
zombie apocalypse zombie apocalypse
kyttävitsi kyttävitsi
pornoa pornoa
somali edelman somali edelman
 779 näyttökertaa, 7 viestiä, 0.03 MB, 1 tiedosto
30.05.2019 12:34:58
[ + 9 - | ]

Pizeria

[30169] [fkith0cz.png] [0.03 MB] [480x489] [] []
fkith0cz.png

vasemmisto

(209)  · 

pitsa

(52)
30.05.2019 12:40:43
#208355 [+2] Piilota Suosittele

Tästä syystä käynkin kebab-paikassa, jossa maahanmuuttajataustainen kaveri on pitänyt jaossa Perussuomalaisten edustajien kortteja :D


No okei okei, käyn kyllä monessa muussakin kebab-paikassa että ei sen puoleen. Mutta vihervasemmistopaikat kyllä kierrän kaukaa.

08.04.2020 22:51:35
#329061 [+2] Piilota Suosittele

>>329026
Et ole törmännyt sellaisiin paikkoihin, joissa aina kun poikkeat paikalla, on sellaisia taiteilijan näköisiä kylttyrellejä trendihippejä puhumassa "fiinejä" asioita? Ja kun itse olet sen Pekka Pervovaari Perussuomalaisen näköinen heppu, niin katsovat heti kiukkuisesti ja vihaa täynnä.

Erityisesti keskustoissa, Yliopiston lähettyvillä jne. tällaisiin voi törmätä. Ovat joko niitä kalliita (etnisiä) paikkoja tai sitten niitä halvimpia paikkoja. Tampereen Satamakadulla esimerkiksi oli Thai-paikan vieressä sellainen paikka (tosin mennyt jo nurin/vaihtanut nimensä enkä ole konttoriteknisistä syistä käynyt siellä useaan vuoteen).

08.04.2020 23:13:29
#329073 [+-] Piilota Suosittele

>>329061
Okei :miettiä: ite harrastan aika vähän tollasia paikkoja nii ei oo silleensä kokemusta. Kerran satuin kebulle samaan aikaan kokoomusnuorten toivojen kanssa ja siinä lähinnä minä olin se joka langetti sääliviä katseita ko oli aikansa kuunnellu niiden retostusta siitä miten joku oli saanut jossain vaaleissa 160 ääntä ja toinen 200.... Sekin tosin oli Mikkelissä.
Normaalisti mitä tulee pyörittyä nii lähinnä sen paremman (:D) yliopiston kulmilla hervannassa. Ite tosin pyrin muutenki kiertämään kaikki poliittisesti värittyneet paikat kauempaa jos vaan se on jotenki aistittavissa päälleppäin :D

[ 7 viestiä | ]