vähän pelottaa vielä tuo ihminen (joku hylkäsi hänet) vähän pelottaa vielä tuo ihminen (joku hylkäsi hänet)
Börheä parta :3 Börheä parta :3
God Jul! God Jul!
Kaikki lahjat on mun Kaikki lahjat on mun
Moukat Moukat
eipäs plagioida eipäs plagioida
Piiloviesti? Piiloviesti?
raskas työviikko raskas työviikko
nyt on hyvä päivä olla kissa :3 nyt on hyvä päivä olla kissa :3
Joulua vaan Joulua vaan
damn that's a bread damn that's a bread
rouva, teille ei tarjoilla enää rouva, teille ei tarjoilla enää
Dubstep kissa muuvit Dubstep kissa muuvit
Joulupesu Joulupesu
Tyhmii karttoi (Cp2020 luolasto) Tyhmii karttoi (Cp2020 luolasto)
Belladonna pocket pussy review Belladonna pocket pussy review
Damn autocorrect Damn autocorrect
Jotain suussa Jotain suussa
Arvaa mitä paketissa on. Sisältö selviää jouluna Arvaa mitä paketissa on. Sisältö selviää jouluna
Sattuu ja tapahtuu Sattuu ja tapahtuu
Hehe Hehe
Paint-jouluk. 15. Joulutarina VIII; Joulupukki lyö mut ei pure Paint-jouluk. 15. Joulutarina VIII; Joulupukki lyö mut ei pure
Valokuvaajan unelma Valokuvaajan unelma
Tää kuva kertoo maahammuutosta Tää kuva kertoo maahammuutosta
 763 näyttökertaa, 3 viestiä, 0.03 MB, 1 tiedosto, 27.05.2019 20:29:49
[ + 7 - | ]

Oof

[30087] [tiedosto.jpg] [0.03 MB] [405x625] [] []
tiedosto.jpg

15.01.2022 20:18:00
#539684 [+-] Piilota Suosittele

Riippuu vähän muslimeistakin. Ollessani ulkomailla yliopistolla siellä oli muutamia muslimeitakin eri maista. Eräs heistä, bangladeshilainen, selitti minulle kerran, että koko islamin koiravastaisuus juontui lähinnä siitä, että "pyhimykset eivät tule taloon, joissa on koira". Toisella, jemeniläisellä, oli itsellään 5 koiraa, mm. saksanpaimenkoira ja dalmatialainen. Hän pystyi leikkimäänkin niiden kanssa, kunhan kävi vain pesemässä kätensä sen jälkeen (eiköhän kuitenkin jokainen ihminen muutenkin pese kätensä koiria käsiteltyään).

PS: En ole mikään islamin puolestapuhuja, pidän valtaosaa muslimeista epäluotettavina. Nuo yliopiston opiskelukaverit olivat vain harvinaisia poikkeuksia.

[ 3 viestiä | ]