Kierteellä Kierteellä
kaljaa saatana kaljaa saatana
Suihk! Suihk!
Katkolle Katkolle
Double fail Double fail
Sihteeri. Sihteeri.
Periaatteen mies Periaatteen mies
Sekalaisia Sekalaisia
Kohtapuoliin >:3 Kohtapuoliin >:3
Vihreäsilmäinen kaunotar Vihreäsilmäinen kaunotar
Loppuun asti Loppuun asti
Yksisarvisen loppu Yksisarvisen loppu
intellektuelli intellektuelli
Elukoita Elukoita
Tintti pelastaa arjalaisen neidon Tintti pelastaa arjalaisen neidon
Kerrostaloja kukkaron mukaan Kerrostaloja kukkaron mukaan
Tämä on elämää :3 t. Shiro Tämä on elämää :3 t. Shiro
Jehova Jehova
Pyöräilijät Helsingissä? Pyöräilijät Helsingissä?
Riks raks ja poks Riks raks ja poks
Strippausta Strippausta
Barbie (ei sukua Klaussille) Barbie (ei sukua Klaussille)
Master Kjeh Master Kjeh
Simon vaatehuoneräppi fubu Simon vaatehuoneräppi fubu
 989 näyttökertaa, 7 viestiä, 1.99 MB, 1 tiedosto, 23.01.2019 08:05:19
[ + 4 | ]

Slayjerin sisko


huume

(54)  · 

jaa

(44)
23.01.2019 12:52:16
#150765 [+-] Piilota Suosittele

150747 Tuskin poliisit näki koko tilannetta jos just sattu paikalle ku nainen saa iskua nii tietenkin sen kimppuun. Toivottavasti on korjattu sit jälkeen päin et miten asia on menny.

23.01.2019 13:08:06
#150773 [+-] Piilota Suosittele

On käynyt itsellekin vastaava tilanne. Muutama vuosi takaperin lähipubissa ollessani jutskasin porukoiden kanssa. Takana syntyi tappelu, johon menin väliin. Saatiin riitapukarit irti toisistaan ja minä sain omistajalta syytteen että olin aloittanut tappelun. Vasta kun muut paikalla olijat sanoivat, etten tehnyt muuta kuin mennyt erottamaan porukan tappelemasta saivat omistjan ymmärtämään. Tänä aikana kerkesi tulla porttikielto joka sitten saatiin kumottua.

En mene enää mihinkään väliin, koskaan ellei ole oma perhe kohteena. Sen olen ymmärtänyt pikkuhiljaa. Ei kannata mennä väliin. Katsoo sivusta ja huutaa joko puolesta tahi vastaan ja lopuksi ambulanssi hävinneelle osapuolelle.

23.01.2019 13:24:56
#150783 [+-] Piilota Suosittele

>>150765
Ei silti oikeuta hyökkäämään naisen kimppuun takaisin, vaikka tämä kävi päälle, koska konflikti oli jo ohi ja nainen oli tokkurassa. Tosin järki olisi itelläkin pettäny egon ja itsesuojeluvaiston tieltä, kun psykooseissa oleva muija alkaa mälläämään turpaan. Mies selviää vissiin torumisella.

[ 7 viestiä | ]