Ayy lmao Ayy lmao
levyä levyä
kala kala
bitch know her rights bitch know her rights
Vilkutti kameralle Vilkutti kameralle
kyllä minä tänne mahdun >:3 kyllä minä tänne mahdun >:3
aku ankan kakka onklema aku ankan kakka onklema
Kettupornoo Kettupornoo
Pamben tuleva waifu :D Pamben tuleva waifu :D
Juhla Mokka Juhla Mokka
vieläkö siinä seisot :3 vieläkö siinä seisot :3
Poliisi Poliisi
synnytys synnytys
Hieno temppu Hieno temppu
Nuo yhdistäisi niin tulisi maailman vaarallisin juttu Nuo yhdistäisi niin tulisi maailman vaarallisin juttu
Väkivaltaa Väkivaltaa
suomessa laiton tapa tehdä raneja suomessa laiton tapa tehdä raneja
haisuspörde haisuspörde
Normi perjantai Normi perjantai
hei, mitäs tämä nyt on :3 hei, mitäs tämä nyt on :3
Onko tylsää? Onko tylsää?
Luolasto Luolasto
Nyt on kiire! Nyt on kiire!
date night date night
 675 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.04 MB, 1 tiedosto, 22.01.2019 12:00:32
[ + 3 - | ]

Veikkaus menee konkkaan mamujen tähden

[23288] [tiedosto.jpg] [0.04 MB] [580x422] [] []
tiedosto.jpg

afrikan

 · 

nekke

(11)  · 

ei

(145)  · 

veikkaa

 · 

rahat

(11)  · 

vie

 · 

neekeri

(1247)
22.01.2019 13:16:03
#150360 [+-] Piilota Suosittele

Kärjistettynä: Somalin ei tarvitse veikata, vaan perustaa yhdistys, jonka jälkeen anoa rahaa veikkausvoittovaroista + kaupungilta ja sitten voikin hommata yhdistyksen nimiin kaikkea mitä tarvitsee. Toki veikkausta varten esitetään kuitteja ja selvityksiä mitä avustuksilla on tehty, mutta harva "hyväntekeväisyys"rahanjakaja kiinnittää huomiota tai välittää siitä että yhdistyksen saamista avustuksista jopa 70% on mennyt henkilöstö ; tilakuluihin ja niiden suhteen on melkeinpä vapaat kädet joten "kuluja" voi vaikka keksiä.

22.01.2019 15:55:37
#150397 [+-] Piilota Suosittele

>>150360 Ja noita somalien järjestöjä on suomessa kymmeniä ellei satoja ja kaikki hakee tukea veikkaus varoista. Ei sellasta rahaa mistää löydy ja ihan perusteetonta niille on mitään edes jakaa, kun eivät edes kotiudu vaan ainoastaan lihovat.

22.01.2019 18:54:01 | 18:54:37
#150450 [+-] Piilota Suosittele

>>150397 Aikanaan kun asuin vartiokylässä niin samassa talossa asui suomen somalinuorten liiton tai yhdistyksen hallituksen pomo ja yhdistyksen tilat olivat alakerrassa. Kyseinen heeba ajoi yhdistyksen nimiin rekisteröidyllä uudella vanetella joka vaihtui myöhemmin hiaceen. Yhdistys sai silloin yhtenä vuonna 1998-1999 ray:ltä 320.000mk, veikkaukselta 120.000mk ja helsingin kaupungilta 36.000mk avustuksia. Yhdistyksen toiminta oli pääasiassa sitä että kun kelit salli niin joku 15-30 hlö:n somppulauma kävi myllypuron kentällä potkimassa palloa ja muina aikoina joku 1-15 tyyppiä oleili / pelasi yhdistyksen tiloissa bilistä ja aina välillä se lauma meni mölisemään pihalle tupakalle ihan sama mitä kello oli (Yleensäkkin somput on aktiivisia vain ilta ; yö aikana) niin mölinä pölötys kuului sisälle asti 4 kerrokseen. Voi vain arvailla mihin ne 476.000mk avustukset kuluivat.

[ 6 viestiä | ]